“МОНГОЛ ОРНЫ ҮЛЭГ ГҮРВЭЛ СУДЛАЛЫН ӨНӨӨГИЙН БАЙДАЛ” ЭРДЭМ ШИНЖИЛГЭЭНИЙ БАГА ХУРАЛ

11 дүгээр сарын 22-ны өдөр “Шинжлэх ухааны ажилтан”-ны өдрийг тохиолдуулан жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг эрдэм шинжилгээний нээлттэй хэлэлцүүлгийг “Монгол орны үлэг гүрвэл судлалын өнөөгийн байдал” сэдвээр амжилттай зохион байгууллаа.

Уг хэлэлцүүлэгт урилгаар МУБИС – ийн доктор, профессор, зөвлөх багш Х.Мөнхбаяр, ШУА-ийн Палеонтологи-геологийн хүрээлэнгийн салбарын эрхлэгч доктор З.Бадамхатан нар судалгааны ажлын талаархи мэдээ, мэдээлэл өгч, цаашид оюутнуудад палеонтологийн чиглэлээр эрдэм шинжилгээ, судалгааны ажил хийхэд түлхэц болохуйц ач холбогдолтой илтгэл тавьж мөн МУИС-ийн Эдийн засгийн сургуулийн 4 дүгээр дамжааны оюутан Б.Сайнжаргал, МУБИС-ийн Биологийн тэнхимийн 4 дүгээр дамжааны оюутан Ж.Намсрай, Г.Солонго нар шинжлэх ухааны судалгаан дээр тулгуурлаж сонирхолтой илтгэлийг тавьлаа.

No Comments Yet

Сэтгэгдэл бичих

Your email address will not be published.

Даваа – Бямба   09:00 – 18: 00

Ням – Амарна