Үндэсний их баяр наадмын халуун мэндийг хүргэж байна.

Эх дэлхийд түүхээрээ гайхуулсан Монголын анхны төрт улс Хүннү гүрний 2228 жилийн ой, Их Монгол Улс байгуулагдсаны 813 жил, Ардын хувьсгалын 98 жилийн ой, Үндэсний их баяр наадмын халуун мэндийг Үлэг гүрвэлийн төв музейн хамт олны зүгээс хүргэж байна.
Нар хур тэгширсэн наадмын сайхан өдрүүдэд идэр чийрэг бөхчүүд маань хүчтэй, эргэмэг шандаст хүлгүүд нь хурдан, цэц магнай харваачид нь мэргэн байж хотол түмнээрээ сайхан наадаарай. Төрт ёсны их баяр цэнгэл – Монгол наадам миний нутгийн дөрвөн зүг, найман зовхист ёслол төгөлдөр, сүр жавхлантай болж, айл өрх, хүн бүрт баяр баясгалан бэлэглэх болтугай!

No Comments Yet

Сэтгэгдэл бичих

Your email address will not be published.

Даваа – Ням  09:00 – 18:00