ЗОРИЛГО ЗОРИЛТ

Зорилго:
  • Соёлын өвийг хадгалж хамгаалах, бүртгэн баримтжуулах, хойч үедээ өвлөн уламжлуулах, палеонтологийн олдворуудыг нийтэд дэлгэн үзүүлэх, суртачлах.
  • Монгол улсын нутаг дэвсгэрээс олдсон олон улсын судалгааны байгууллага, гадаад, дотоодын музейд хадгалагдаж байгаа палеонтологийн олдворуудыг эрж хайж цуглуулах, бүртгэн баримтжуулах, заругжуулж хадгалах, нэгдсэн мэдээллийн сантай болж олон нийтэд нээлттэй үзүүлэх.
  • Монгол улсын музейн стандарт, олон улсын жишигт нийцсэн музейн тогтмол үйл ажиллагаатай байх.
  • Соёлын өв, палеонтологийн олдворыг хайж судлан шинжлэх, олон нийтэд сурталчлах соёл, эрдэм шинжилгээ судалгааны байнгын үйл ажиллагаа явуулах.
Зорилт:
  • Монголын палеонтологийн олдворуудыг дэлхийн хэмжээний сор үзмэр болгох
  • Дэлхийн өнцөг булан бүрээс үзэгчид зөвхөн монгол орныг зорин ирж үздэг пале онтологийн томоохон музейг бий болгох
  • Орчин үеийн техник техн ологийг өөрийн музейдээ нэвтрүүлэх
  • Үзмэр үзүүллэгийн дэглэлтийг бүх насны үзэгчдэд хүртээлтэй, хүртээмжтэй, сонирхолтой, танин мэдэхүйд нь үлдэцтэй,үр дүнтэй байдлаар орчин үеийн техник, техн ологийг ашиглан дэглэж музейн үзмэрүүдийг амьд харагдуулах.
  • Эрдэм шинжилгээ, судалгааны ажлыг шинжлэх ухааны өндөр түвшинд дүрэм журмыг мөрдөн ажиллах.
  • Үзэгчдийн ирэх дуртай, чөлөөт цагаа зөв боловсон өнгөрүүлдэг газруудын нэг болох

Даваа – Бямба   09:00 – 18: 00

Ням – Амарна